Bayilik Sözleşmesi

Bayilik Şartları

ü  Bayiler, satın aldıkları ürünleri (deforme olmamaları şartıyla) iade hakkına sahiptir.

ü  Bazı ürünlerden belli adetlerin üzerinde sipariş verilmesi halinde aynı üründen bedelsiz olarak hediyeler verilmektedir. (Hediye verilecek ürünlerden alabilmek için belirlenen sipariş adetleri ve hediye ürün miktarları aşağıda gösterilmiştir.) Bedelsiz olarak hediye ürün verilebilmesi için ödemenin kredi kartı ile, havale ile veya teslimatta nakit olarak yapılması gerekmektedir. Vadeli satışlarda bedelsiz hediye verilmeyecektir.

ü  Bedelsiz olarak hediye ürün kazanmak isteyen bayilerimiz hediye ürün için belirtilen miktarlarda ürün satın almaları halinde hediye ürünler, satın alınan ürünlerle aynı kargo ile gönderilir.  

ü  Satın alınan ürünlerin tamamı iade edilmek istenirse (bedelsiz) hediye olarak verilen ürünler de iade edilmelidir. Lakin satın alınan ürünlerin bir kısmı iade edilmek istenirse hediye edilen ürünler de diğer hediye sınırlarına göre bedelsiz olarak iade edilmelidir.

Bunu bir örnekle açıklayalım;

X ürününden

10 veya daha çok (19’a kadar) sipariş verilmişse 1 adet bedelsiz hediye ürün verildiğini,

20 veya daha çok (20’a kadar) sipariş verilmişse 3 adet bedelsiz hediye ürün verildiğini,

30 veya daha çok (49’a kadar) sipariş verilmişse 5 adet bedelsiz hediye ürün verildiğini,

50 veya daha çok sipariş verilmişse 10 adet bedelsiz hediye ürün verildiğini VAR SAYALIM.

Bayi, aldığı 10 ürünün 9 adetini satmış ve 1’ini iade etmek istemişse hediye sınırı olan 10 adetin altına düştüğü için hediye olarak aldığı 1 ürünü bedelsiz olarak iade etmesi gerekmektedir. Ama bayi 14 ürün sipariş etmişse ve 10 adetini satmış, 4 adetini iade etmek istemişse hediye ürün alma sınırı olan 10’un üstünde kaldığı için hediye olarak aldığı 1 ürünü iade etmesine gerek yoktur.

Bir üründen 20 veya daha çok (29’a kadar) sipariş vermişse ve bunların 10 tanesini iade etmek isterse 20 bandındaki hediye ürün miktarı 10 bandındaki hediye ürün miktarına yani 3’ten 1’e düşürülür ve aldığı 3 bedelsiz hediye üründen 2’sini bedelsiz olarak iade eder.

ü  Kargo bedeli bayiye aittir ama siparişlerde sabit kargo ücreti uygulanır, yani bayiler 1 ürün de alsa 100 ürün de alsa aynı kargo bedeli öder. Bu bedel şimdilik 9,60 liradır. Bu bedel ilerleyen süreçte güncellenebilir. Bu durumda bayilere bilgi verilmek zorunluluğu yoktur. Sipariş anında bayiler değişen kargo ücretlerini göreceklerdir.

ü  Bayilerin ürün iade etmek istemesi halinde kargo bedeli bayiye aittir.

ü  Bayiler, ürünlerimizin tanıtımları için ihtiyaçları olan broşür miktarını firmamızdan talep etmeleri halinde kendilerine makul miktarda broşür ve afiş desteğinde bulunulur.

ü  Satış fiyatlarımıza KDV dâhildir.

ü  Bayilerin organize etmeleri halinde velilere veya öğretmenlere seminer desteği verilecektir. Bu seminerlerdeki ürün satışlarını bayi organize eder ve bu satışlardan elde edilen karı bayi alır.

ü  Bayilik süresi 1 yıldır. Taraflardan biri tarafından aksi belirtilmedikçe bayilik devam eder. Ödemelerde aksaklık veya (bölge koyulmuşsa) bölge ihlali olması durumunda bayinin bayiliği www.isagulec.com.tr nin sahipleri tarafından tek taraflı olarak iptal edilebilir veya dondurulabilir.

ü  Bayilik başvurusunun yapıldığı tarih itibariyle 15 gün boyunca hiçbir sipariş verilmemesi halinde o bayinin bayiliği iptal edilir.

Sipariş adetlerine göre bedelsiz olarak hediye edilecek ürün miktarları:

Okumayı ve Dikkati Geliştirme kitabı

Sipariş adeti    10 – 19 arasında ise 1 ürün Hediye

                            20 – 29 arasında ise 3 ürün Hediye

                            30 – 39 arasında ise 5 ürün Hediye

                            50 ve üzerinde ise 10 ürün Hediye

       verilir.
Satış SözleşmesiGizlilik Sözleşmesiİade ve Sipariş İptaliBayilik Sözleşmesi
© 2017 isagulec.com.tr
Tasarım: webpaketi.net